Novinka: zdravotní karta v mobilu

  • Redakce uLékaře.cz
  • Reklamní sdělení
  • 25.12.2016
  • Aktualizace: 25.12.2016
  • uLékaře.cz

Jak by se vám líbilo mít zdravotní dokumentaci svých blízkých pořád u sebe? Získat možnost kdykoli a kdekoli se podívat na výsledky vyšetření, data očkování nebo předepsané léky? S chytrou mobilní aplikací Family Care to jde.

Aplikace Family Care přináší revoluci, převrat v organizaci rodinné zdravotní péče.
Aplikace Family Care přináší revoluci, převrat v organizaci rodinné zdravotní péče.

Aplikace Family Care přináší revoluci, převrat v organizaci rodinné zdravotní péče. Bude se líbit jak ženám (protože je to většinou maminka, kdo honí ostatní členy rodiny na prohlídky a láduje do nich vitaminy), tak mužům (kteří milují elektronické hračky a jejich rozličné funkce). Oč jde?

Princip je vlastně úplně jednoduchý. Aplikaci, kterou si zdarma stáhnete do svého mobilního telefonu, naplníte údaji o zdravotním stavu každého z uživatelů. O tom, jaké nemoci a úrazy prodělal, jaké bral či bere léky, zda trpí alergií a kdy by se měl dostavit na preventivní prohlídku. Tímhle způsobem vytvoříte jak svoji kartu, tak karty svých dětí, manžela či manželky, rodičů či prarodičů. Můžete dokonce založit kartu i svému psovi, kočce nebo jinému zvířecímu členu rodiny. I u něj si totiž potřebujete udržet přehled o tom, kdy byl naposledy u veterináře a jestli třeba nepotřebuje přeočkovat. Všechny zdravotní informace své rodiny teď máte pohromadě, na jednom místě a kdykoli k dispozici.

 Je Family Care vhodná i pro mě?

Hodí se pro všechny, kdo mají zájem pečovat o sebe a své blízké, pro každého, kdo by rád zlepšil zdravotní péči ve své rodině a udržel v ní pořádek. Pokud si to budete přát, aplikace vám připomene, kdy máte dát svému dítěti lék a kdy s ním máte jít na kontrolu. Upozorní vás, že dědovi brzy dojdou jeho pilulky a bude třeba dojít pro recept. S Family Care snadno uhlídáte všechny termíny a už nikdy se vám nestane, že byste na objednané vyšetření prostě zapomněli nebo si spletli den. A pokud se stane, že vám nějaký údaj vypadne z hlavy (kdy jsem to vlastně byla na tom mamografu?), snadno ho v telefonu vyhledáte – stejně jako telefonní čísla a ordinační hodiny lékařů.

Budu s ní umět zacházet?

Určitě ano. Ovládání aplikace je intuitivní a natolik jednoduché, že ho zvládne opravdu každý. O důvěrné informace o svém zdraví se rozhodně nemusíte bát, vstup do aplikace je chráněn PIN kódem a nikdo nepovolaný se k nim nedostane. Family Care je k dispozici pro operační systémy Android a iOS a kromě češtiny ji můžete používat ve čtyřech dalších jazykových verzích. Celá aplikace pracuje offline, pouze pro občasnou aktualizaci a synchronizaci telefonu s internetovou stránkou je třeba být online. Všechny údaje se pravidelně zálohují, takže nehrozí jejich ztráta, ani když svůj chytrý telefon ztratíte, vyměníte nebo rozbijete.

Chraňte své zdraví i zdraví těch, které máte nejradši, je to to nejcennější, co máte. A pokud vám v tom mohou moderní technologie pomoci, proč toho nevyužít?

Více informací na https://family-care.mobi/.

Foto: Shutterstock

Líbí se vám článek?
+7 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: