Oslavte příchod nového roku bez cigarety!

Milióny kuřáků po celém světě se rozhodují přestat s kouřením právě na Nový rok, v den, kdy si všichni dáváme nejrůznější předsevzetí. Mnoho z nich bohužel poruší své rozhodnutí ještě během prvních 24 hodin.

Každoročně si mnoho kuřáků dává jako novoroční předsevzetí, že přestanou kouřit
Každoročně si mnoho kuřáků dává jako novoroční předsevzetí, že přestanou kouřit

Jak konečně přestat

V první řadě je potřeba zbořit mýtus, že ke splnění mého předsevzetí mi pomůže jedině silná vůle. Silná vůle se bohužel nerodí z ničeho nic právě na Nový rok. Na splnění svého předsevzetí nejste sami, existuje celá řada možností podpory a měli byste využít tu, která vám vyhovuje nejlépe. Pokud to se svým předsevzetím myslíte vážně, musíte se na něj důkladně připravit. Vyzkoušejte následujících pět kroků, jak se připravit na svůj den D, a určitě tentokrát zažijete opravdu zdravější Nový rok i všechny následující dny!

Krok jedna – opravdu chcete přestat?

Přestat kouřit je rozhodnutí, které můžete udělat jedině vy sami. Zapište si všechny důvody, proč chcete přestat kouřit, poznamenejte si všechno, co kouření páchá na vašem zdraví a jak omezuje váš život, a napište si, co se stane, když kouřit přestanete.

Krok dva – připravte se

Věřte, že opravdu můžete přestat. Zapište si situace, kdy kouříte a proč. Co je hlavním důvodem, proč kouříte, a jaké situace vás nutí kouřit?? Přemýšlejte, jak se svého návyku zbavíte. Jak změníte každodenní rutinu, do které zatím patří cigareta, co budete dělat namísto kouření.

 

Krok tři – naplánujte do podrobností, jak budete odvykat

Naplánujte si čas, kdy odložíte poslední cigaretu. Stanovte si důležité milníky (časové úseky) a odměny, které si dopřejete, když v těchto časových úsecích vydržíte nekouřit.

Krok čtyři – zajistěte si podporu rodiny, přátel a odborníků

Jen těžko přestanete kouřit bez podpory svého okolí. Požádejte rodinu, přátele a kolegy v práci, aby vás podporovali. Navštivte svého lékaře nebo poradnu pro odvykání kouření a podrobně proberte možnosti, které vám mohou při odvykání pomoci. Jsou pro vás nejvhodnější náplasti, žvýkačky, nebo speciální léky?

Krok pět – představte si sebe jako nekuřáka

Sedíte v teplé kanceláři, zatímco ostatní kuřáci se choulí venku na mraze s cigaretou. Nemusíte odbíhat od rodinné večeře v restauraci nebo třeba od sledování filmu, abyste si dali svou cigaretu. Každý týden ušetříte spoustu peněz. Není to příjemná představa? Už na Nový rok…

(vek)

Zdroj: http://ezinearticles.com/?Quit-Smoking-For-The-New-Year-in-5-Steps&id=888261

Líbí se vám článek?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: