Stoná vaše dítě často? Vraťte ho do kondice!

  • Redakce uLékaře.cz
  • 9.1.2017
  • Aktualizace: 9.1.2017
  • uLékaře.cz

S příchodem zimy se musíme připravit na to, že naše děti budou častěji nemocné. S bakteriálními infekcemi si poradí antibiotika, ale co virózy?

Ilustrace
Ilustrace

Všichni to známe. Dokud je dítě doma, není to tak hrozné. Občas je nachlazené, ale vždy má dostatek času na vyléčení. Do kontaktu s vrstevníky se nemusí dostat, pokud pro to není vhodná doba. Sami si pak ohlídáte, aby bylo venku správně oblečené a chovalo se přiměřeně svému stavu a počasí. Jiné je to ale s dětmi, které nastoupí do školky nebo školy. Jedna infekce odezní a po pár dnech v kolektivu je tu druhá.

Tradiční přírodní lék znovu na scéně

Onemocnění dýchacích cest u dětí většinou zapříčiní viry. Léčba antibiotiky je v těchto případech neúčinná. Co tedy zbývá? Tlumit příznaky a čekat, až si organismus poradí sám? Nejen to. Přesně v těchto situacích může pomoci extrakt z jihoafrické byliny Pelargonium sidoides, kterou tamní domorodé kmeny používají už stovky let. Výtažek z jejího kořene:

  • působí především proti zánětům průdušek, ale účinkuje i v horních částech dýchacích cest,
  • podporuje odhlenění,
  • posiluje imunitní systém, aby se s nemocí vypořádal,
  • je čistě přírodního původu,
  • je registrovaný lék, jehož účinnost ověřily velké klinické studie.

Někteří odborníci dokonce hovoří přímo o protivirovém působení. To vše může oslabeným dětem výrazně pomoci a vám ušetřit starosti.

Antibiotika? Někdy jsou nutná

Při užívání extraktu z Pelargonium sidoides je možné omezit podávání léků proti horečce a bolesti. Malí pacienti přitom extrakt velmi dobře snášejí. Léčit se jím mohou už děti od jednoho roku.

 

Ale pozor! Výtažek je určen „jen“ k léčbě virových infekcí. Nemůže nahradit antibiotika, která jsou někdy nutná. Před nasazením léčivého muškátu hlavně nejmenším dětem proto raději navštivte lékaře, který stanoví příčinu onemocnění.

(pez)

Zdroje:

universityhealthnews.com

Vyhnánková, Ludmila. Nový přípravek v léčbě respiračních infekcí. Pediatrie pro praxi, 2008, roč. 9, č. 6, s. 428.

 

Autor článku:

MUDr. Tereza Kopecká

Líbí se vám článek?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: