Tři tipy pro bezpečnější stěhování alergika

 • Redakce uLékaře.cz
 • 23.3.2011
 • Aktualizace: 25.3.2011
 • Bez alergie

Astma patří mezi ty alergické příznaky, které dokážou pacientovi velmi zkomplikovat život. Jednou z příčin nemoci je i prostředí, v němž alergik žije. Nabízí se tedy otázka, zda by s jeho obtížemi mohla pomoci právě změna životního prostředí. Přestěhování ale může paradoxně zdravotní obtíže ještě zhoršit. Na co si tedy dát při stěhování pozor?

Před stěhováním zkontrolujte nejen nový byt, ale i jeho okolí
Před stěhováním zkontrolujte nejen nový byt, ale i jeho okolí
 1. Prověřte si lokalitu
  Než se rozhodnete přestěhovat, zjistěte si co nejvíce informací o místě, kam se chystáte. To můžete udělat sami nebo vám pomůže odborník. Alergolog by vám měl být schopen poskytnout informace o alergiích hrozících v novém bydlišti. V některých oblastech se totiž více vyskytují různé druhy alergických pylů, zejména pak tam, kde je sušší podnebí. Naproti tomu studený vzduch může vyvolat častější nebo těžší astmatické záchvaty. Astmatu neprospívá ani znečištěné ovzduší, které může významně dráždit dýchací cesty. Před přestěhováním je tak nutné dobře vědět o přítomnosti továren či velkých zemědělských podniků, které ovzduší silně znečišťují.
 2. Zaměřte se i na nový byt
  Stejně jako okolní prostředí je nutné „osahat“ si i interiér bytu nebo domu, do kterého se stěhujete. Zaměřte se na materiály použité při stavbě nebo použité na vybavení, barvy na stěnách, chemické výpary, plísně na stěnách a případně i zvířecí alergeny. Kromě domova je vhodné tuto „kontrolu“ provést i na budoucím pracovišti.
 3. Pozor na děti
  Pokud máte doma malého astmatika, dejte si pozor na to, do jaké školy ho budete po přestěhování přihlašovat. Dobré je dopředu si promluvit s učiteli, zda jsou schopni se v případě akutní astmatické ataky o vaše dítě postarat. Učitelé by měli být o zdravotním stavu vašeho dítěte informováni a poučeni, jak se v takovém případě chovat. Pokud to situace vyžaduje, je třeba případně domluvit i individuální studijní plán, například při starání se o domácí zvířata, která mohou být zdrojem alergenů.

(kam)

Zdroj: www.aafa.org

Líbí se vám článek?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 • Zarudlý penis Zdravím. Mám problém. Asi před týdnem jsem začal mít zarudlý...
 • Bodavá bolest hlavy Je mi 27 let a již delší dobu se mi občas stává, že mi do...
 • Pálení zad Chtěla bych se zeptat, čím by mohlo být způsobené pálení zad...
 • Hpv u muže Mám lehký výskyt HPV, nemám žádné příznaky. N otázku "jestlimohu...
 • Cysta na vaječníku Před 6 dny jsem položila tento dotaz ohledně cysty. Pan...
 • Zahleněný krk přes noc Již druhou zimu mám přes noc zahleněný krk (jak se...
 
Kam dál
Naposledy čtené: