Vánoce bez přejídání? Jde to!

K vánočním svátkům pochopitelně patří vaření, smažení a pečení mnoha dobrot. A jako ostatně každý rok se i letos objevuje dilema – jak se nástrahám přeplněných stolů vyhnout? Mnoho lidí si po týdenním ochutnávání, popíjení a někdy bohužel i přejídání může „k dobru“ připsat i pěkných pár kilogramů navíc. A na Nový rok svorně odříkáváme předsevzetí, že se nabraných kilogramů zase rychle zbavíme.

O Vánocích si dávejte pozor na přejídání
O Vánocích si dávejte pozor na přejídání

Vyšší váhou k srdečním chorobám

S vyšším věkem je ovšem toto předsevzetí stále obtížnější splnit a jako strašák se postupně objevuje nadváha, nebo dokonce obezita. Ta s sebou přináší nejeden zdravotní problém. Zatěžuje vaše srdce.

Jak si tedy užít vánoční svátky, a přitom si nevyčítat každý kousek cukroví? Jak současně předcházet riziku srdečních chorob a nárůstu tělesné hmotnosti? Upravte jídelníček a do svého životního stylu zařaďte více pohybu. Zní to banálně, ale to jediné skutečně funguje.

Jezte zdravěji, hýbejte se

Zařaďte do svého jídelníčku dostatek vlákniny a vitaminů, vhodná jsou zejména jablka, česnek, citrusové plody, listová zelenina, pohanka nebo celozrnné potraviny. Přidejte pohyb, ve volných dnech si jistě najdete hodinku na procházku s rodinou. Pokud jste aktivnější, přidejte například tanec nebo plavání.

Líbí se vám článek?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Těžko po jídle | Od: Eva | 10.12.2014 10:47
Když se už se sem tam stane, že můj žaludek nestíhá trávit, dávám si Pangrol...ten doplní trávicí enzymy a zklidní žaludek...doporučuji mít na svátky doma v lékárničce.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: