Vánoční dárek z Alphega lékárny: Radost i zdraví v jednom

  • Redakce uLékaře.cz
  • Reklamní sdělení
  • 1.12.2014
  • Aktualizace: 21.1.2015
  • uLékaře.cz

Podle statistik jsou Češi mnohem uvědomělejší v různých oblastech života, ten konzumní samozřejmě nevyjímaje, než tomu bylo dříve. Více přemýšlíme nad tím, jak se stravujeme, jak se oblékáme, zda jsou výrobky, které kupujeme, a jejich výroba šetrné k životnímu prostředí. Proto chceme, aby i dárky, kterými vyjadřujeme náklonnost svým blízkým, nesloužily jen jako lapače prachu.

Darujte radost i zdraví v jednom.
Darujte radost i zdraví v jednom.

Nespornou výhodou výběru dárků v lékárně je, že zde máte možnost vybrat dárky pro všechny své blízké a navíc i za situace, kdy už vám došla inspirace a tlačí vás čas. „Pokud nemáte o dárku jasnou představu, obraťte se na lékárníka, který by vám měl umět dobře poradit. Mě vždy zajímá, komu je dárek určen, kolik je obdarovanému let, jestli má nějaké zdravotní potíže, případně kolik jste ochotní do dárku investovat,“ radí lékárnice Mgr. Leona Štěpková z Alphega lékárny v Hostomicích nad Bílinou.


Trendu nakupování vánočních dárků v lékárně už si dávno všimli i výrobci, kteří vycházejí zákazníkům vstříc. V lákavých vánočních baleních tak seženete i kombinace různých produktů, navíc ještě mnohdy můžete využít množstevní slevy. Stále si nedokážete představit, co byste svým blízkým mohli v lékárně koupit? Máme pro vás několik tipů, kterými se můžete inspirovat.


Tipy Mgr. Leony Štěpkové na vánoční dárky z lékárny:

Pro seniory

  • Velice oblíbeným a „úspěšným“ dárkem jsou přípravky na klouby. Je jich mnoho a není problém nějaký vybrat. Celá řada z nich se dá pořídit ve vánočním balení s dárkem navíc. Mnozí senioři mají s těmito doplňky výborné zkušenosti, ale dopřejí si je jen občas, protože jsou pro ně drahé.
  • Další možností je bylinkový výrobek. Tabletek a kapslí na polykání s rozličnými účinky je celá řada (na prokrvení, na spaní, na uklidnění atd.). Oblíbené jsou také různé tekuté extrakty v alkoholu - dají se namazat i vypít.

Pro ženy

  • Zní to sice jako klišé, ale každou ženu potěší kosmetika. I když si nejste jisti, co používá nebo jaký typ pletí má, vybrat se vždycky dá. Různé přípravky na vlasy, tablety „pro krásnou pleť, vlasy či nehty“, tělová mléka, sprchové gely, oleje, koupelové soli, krémy na ruce apod. Vybrat si můžete samostatné produkty nebo můžete zvolit dárkový balíček připravený přímo od výrobce.

Pro muže

  • Pro aktivní mladší muže jsou užitečným dárkem doplňky stravy obsahující kloubní výživu. Ať sportovce či nesportovce začínají po třicítce občas bolet klouby nebo záda a takový dárek uvítají.
  • Muži kolem padesátky bývají ohroženi tzv. civilizačními chorobami, nejčastěji spojenými s nemocemi srdce a cév, a také začínají pociťovat potíže s prostatou. Pro ně je správnou volbou přípravek s obsahem preventivně působících látek, např. koenzym Q10, kapsle s omega-3 nenasycenými mastnými kyselinami, lecitin, směsi antioxidantů nebo přípravky na prostatu.

Určitě se nezmýlíte výběrem přípravku s obsahem vitaminů, minerálů, imunoglukanů či jiných látek posilujících imunitní systém.

Nakupování dárků v lékárně s sebou ale může nést i jistá úskalí. Dejte si skutečně dobrý pozor na to, abyste, byť s nejlepšími úmysly, někoho neurazili. „Ne každého pod stromečkem potěší balíček s přípravkem na prostatické či urologické potíže. Ženy lehce po čtyřicítce určitě nenadchne pleťový krém s označením 55+, tedy od 55 let výše, a čerstvý padesátník se bude na  vitaminy pro seniory také asi dívat velmi rozpačitě,“ upozorňuje Mgr. Leona Štěpková z hostomické Alphega lékárny.

Líbí se vám článek?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: