Dárcovská sms

Somálsko trpí dvacetiletou válkou, hladem, zhrouceným zdravotnictvím. Statisíce obyvatel uprchly ze země do okolních zemí, nebo jsou na útěku ve vlastní zemi a přebývají v improvizovaných uprchlických táborech.

Lékaři bez hranic, jako jedna z mála zahraničních organizací, působí v Somálsku ve 13 různých projektech, v nichž léčí podvýživu, spalničky, průjmová onemocnění, provádějí očkování, ošetřují válečná zranění, starají se o matky s dětmi a poskytují základní zdravotní péči. Svým darem pomůžete zachraňovat lidské životy.

Lékaři bez hranic mohou v zemi působit jen díky tomu, že jsou plně nezávislí na jakýchkoli politických, ekonomických či náboženských vlivech a zájmech. Aby si tuto nezávislost zachovali a spolu s ní i přístup k trpícím, nepřijímají pro své působení v zemi finanční dary od žádné vlády a spoléhají se výhradně na příspěvky soukromých dárců.

Pomoci v Somálsku můžete i Vy svým darem ve veřejné sbírce Lékařů bez hranic. Svůj dar můžete zaslat na sbírkový účet: 100 27 557 27 / 2700 nebo prostřednictvím dárcovské SMS.

Dárcovská SMS na číslo 87777, heslo: DMS MSFSOMALSKO
(Cena SMS 30 Kč, Lékaři bez hranic obdrží 27 Kč)

© Yann Libessart / MSF – Somálsko 2011. Intenzivní terapeutické výživové centrum Lékařů bez hranic v Mogadišu.

Více o sbírce Lékařů bez hranic pro Somálsko se dozvíte zde.

Informace o pomoci Lékařů bez hranic v Somálsku naleznete zde.

Video ze Somálska

České titulky zobrazíte prostřednictvím tlačítka "cc" v okně běžícího videa.

Lékaři bez hranic

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières jsou mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace, která poskytuje odbornou zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení po přírodních katastrofách, ve válečných konfliktech nebo v místech s nefungující zdravotnickou infrastrukturou. Organizace byla založena v roce 1971 a dnes poskytuje zdravotnickou pomoc v 65 zemích světa s více než 2 500 mezinárodních a 25 000 místních spolupracovníků. V ČR Lékaři bez hranic působí od roku 2006, aby zde informovali o práci organizace a humanitární situaci v krizových oblastech a získávali finanční prostředky a nové spolupracovníky pro své humanitární projekty. V roce 1999 obdrželi Lékaři bez hranic Nobelovu cenu za mír za svou dlouholetou práci v nejkritičtějších oblastech světa a pomoc poskytnutou milionům pacientů.

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: