Mise Haiti - 5 měsíců s Lékaři bez hranic

MUDr. Tomáš Šebek

ISBN: 978-80-204-3228-5

Cena po slevě: 180 Kč

Představte si hádanku: Máte Haiťana s otevřenou zlomeninou holenní kosti, 4 ocelové hřebíky, karbonovou trubku, manuální vrtačku a 15 minut anesteziologa, abyste toho pacienta opravili. Jaký bude váš postup? Anebo: Jste nazí ve společných sprchách, kde teče jenom studená voda, a spolu s vámi je tam ještě tarantule a jedovatá ropucha… Co uděláte?

Z původních deníků publikovaných formou on-line blogu jsme poskládali knihu, jejíž čtenářské ohlasy a pozitivní kritika přišly dříve, než byla vydána. Téměř každodenní zpravodajství z druhého konce světa bavilo autorovy přátele a kamarády doma v České republice. V reakci na ohlasy čtenářů vznikl nadčasový příběh ze dvou misí Lékařů bez hranic na Haiti z let 2010 a 2012.

Kniha je psána uvolněným stylem, který na jednu stranu popisuje reálie humanitární mise po ničivém zemětřesení a práci Lékařů bez hranic v zemi, kde je doktorů jako šafránu, z druhé strany však odlehčenou formou a někdy až naturalisticky přibližuje čtenáři každodenní život v projektu, který je na hony vzdálený životnímu standardu, na jaký jsme v Evropě zvyklí. Kniha je určena nejen zdravotníkům, ale také široké veřejnosti. Všem, které baví cestovat, učit se, poznávat, pomáhat anebo jakkoli jinak překračovat hranice.

Koupí knížky přispíváte na studium haiťana, Lyonela Badette, který je ve druhém ročníku 1. Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Autor se vzdal celého autorského výtěžku ve prospěch tohoto studenta.


ukázka:

Křest knihy

Tomáš Šebek (1977) pracuje pro mezinárodní humanitární organizaci Lékaři bez hranic. V roce 2010 a 2012 byl vyslán na Haiti a v roce 2013 absolvoval misi v Afgánistánu.

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: