Dcera má syndrompw bezpečně...

  • Dotaz od: Peter Magát
  • Publikováno: 30.9.2008
  • Prader Willi

Dcera má syndromPW bezpečně zjištěn až v roce 2006, kdy ji bylo již 17 let a měla váhu 114 kg, výška je 160 cm. Je na úrovni tak 14 letého dítěte. Na základě toho dostala lázně. Je možno v současné době nějakým způsobem jěště provádět léčbu růstovým hormonem? V dubnu ji bude 19 let. Je možnost aby jěště dostala lázně na odtučnění jako dítě? Mohu ji dávat coenzym Q 10, chromdiet, vlákninu a lecitin. Nebo jaké přípravky ji dávat aby zhubla a neonemocněla rdečním a cévním onemocněním. Je velice těžké pro nás všechny doma snižovat její váhu. Někdy se povede 1 kg za týden, ale další týden to ve škole v učení zase příbere zpět, někdy i více. Budu vděčný za jakoukoliv radu. Otec děkuje za odpověď.

Odpověď odborníka:

Vážený pane,
ve věku 19 let již není u pacientů s PWS léčba růstovým hormonem ndikována. Lázně na snížení tělesné váhy může dostat i jako dospělá po 19. roce věku, v návrhu je nutno uvést všechny rizika závažné obezity
(vznik cukrovky 2. typu, kardiovaskulárních onemocnění, apod. a také, že je velmi problematická redukce váhy v domácím prostředí a že dcera potřebuje i pohybový režim pod dohledem zdravotníka). Bohužel ne všechny zdrav. pojišťovny to respektují. Potravinové doplňky, které uvádíte jí zázračně váhu nesníží - jak dobře víte je nejdůležitější jíst malé porce a často a mít dostatek pohybu. Nahradit porce jídla i objemnějšími porcemi zeleniny, které umožní lepší a zdravější "zasycení" - pocit, který Vaše dcera trvale potřebuje.Moc Vám držím palce, ať jste úspěšní.

 
 
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: