Mám dotaz ohledně opožděné...

Dobrý den, mám dotaz ohledně opožděné menstruace. Hledala jsem info na internetu, ale nikde jsem se nedočetla, jak dlouho je normální být bez menstruace po vysazení hormonální antikoncepce. Antikoncepci jsem vysadila v lednu, pak následovala pravidelná mensturace (asi pět dní), během února jsem měla menstruaci velmi slabou, ale trvala skoro 14 dní. A od té doby jsem nemestruovala. Jsou to již tři měsíce, a proto začínám být trochu nervozní. Těhotenské testy jsem si dělala 2 a oba byly negativní. Takže mě zajímá, zda se nejedná o nějaké jiné komplikace nebo zda je to stále normální. Ještě se mi objevila v břiše boule na pravé straně, která po masírování zmizí, ale pak se opět objeví. Nevím, jestli to má nějakou souvislost. Chystám se navštívit gynekologa, ale zajímal by mě názor ještě někoho jiného. Děkuji moc za odpověď

Odpověď odborníka:

pokud po vysazení HAK nemenstruujete, předpokládám, že ani nedochází k dozrávání vajíčka , což může být samozřejmě příčinou sterility.1.bude třeba obnovit menstruační cyklus, poté ovulační cyklus ev .vyvolat ovulaci pomocí hormonálních tablet ev injekčí formou je třeba vyšetřit váš hormonální profil a ultrazvukové vyšetření samozřejmě časem se pravděpodobně cyklus obnoví při užívání HAK krvácíte z hormonů které si dodáváte ale s přirozeným cyklem to moc společného nemá boule na břiše -může se jednat o kýlu, váš gynekolog vás asi odešle ještě na chirurgické vyšetření

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: