Naše dítě se narodilo pedes...

Naše dítě se narodilo pedes equinovaris,v půl roce zjištěna hypotonie,od 3,5roku v logopedické péči,od 4,5roku ve speciální školce pro vývojovou disfázii.Jako miminko, velmi tichý,hodně spal,do 7měsíců stacilo kojení.Od 9-ti měsíců do 3,5roku neutišitelné noční pláče,které jsme kolem 3roku tišili jídlem. Ve třech letech náhodně zjištena hypoglykemie,dale neprokázána. Asi od 2,5 do 3,5roku přítomnost kyseliny močové v krvi.Od 5.roku se výrazně srovnala motorika, znamky po equinovarech nejsou. Nápadně však zaostává psychika.Roky mu běží rychleji než psychický vývoj.Trpí krátkodobou pamětí. Nyní má 6let,2měsíce. Pro celkem dobrou soc.zralost zkusíme 1.třídu zvláštní školy. Je menšího vzrůstu,pohybuje se na spodnější hranici růstového grafu. Jí často,má stále chut na ryby,vejce,mléko. Netloustne,je hubený. Prosím napište mi,zda by mohlo jít o PWS,případně zda by mohlo jít o něco s růstovým hormonem. AMK kyseliny jsou v pořádku a štítná žláza též o.k. Srdečný dík,Zdeňka Macků,matka.

Odpověď odborníka:

Vážená paní Macků,
jedním ze základních klinických příznaků PWS je neztlumitelná chuť k jídlu, která vede k obezitě. Ve věku 6 let by byl tento příznak dominantní. Pokud jde o tělesný růst, je spousta faktorů, které jej ovlivňují - děti s porušenou tvorbou růstového hormonu se obvykle rychle od spodní hranice růstového grafu vzdalují a stav jejich "výživy" je zpravidla dobrý, zatímco Váš syn je dle Vašich údajů spíše trvale drobnější konstituce. Základní vyšetření patrně praktický dětský lékař udělal a pokud by měl podezření na nějakou chorobu, určitě by syna odeslal do některé ze specilizovaných ordinací - endokrinologické, gastroenterologické, neurologické, apod. (pokud tam již není sledován). O vyšetření syna můžete požádat i Vy jako rodiče.

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Pooperační bolest
Články: Pooperační bolest
Chystáte se na svou první...
Mykóza penisu: Pohlavní nemoc to není, ale přehlížet ji se nevyplácí!
Je test otcovství opravdu spolehlivý?
Články: Je test otcovství opravdu spolehlivý?
Když se řekne test...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Bércové vředy aneb Když se léčba křečových žil nedaří
Články: Bércové vředy aneb Když se léčba křečových žil nedaří
Možná jste to už někdy sami...
Hrůzami opředená prohlídka aneb Co se děje při koloskopii
Články: Hrůzami opředená prohlídka aneb Co se děje při koloskopii
Kolonoskopie, či koloskopie...
Jak si poradit s ječným zrnem
Články: Jak si poradit s ječným zrnem
Ječné zrno je pupínek nebo...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Počítačová tomografie (CT)
Články: Počítačová tomografie (CT)
Počítačová nebo computerová...
Zánět žil
Články: Zánět žil
Zánět žil, flebitida, se...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x