Od vysazení antikoncepce mi...

Dobrý den, od vysazení antikoncepce mi nepřichází menstruace už 4 měsíce pouze na vyvolání a teď na to beru Duphaston. Problém je, že u mě nedochází nejspíš k ovulaci. Chtěla bych se zeptat, co se s tím dá dělat a za jak dlouho by se to dalo obnovit. A jak se dá anovulace léčit? Děkuju za odpověď. Hanka

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Nepřítomnost menstruace po vysazení antikoncepce, zvlášť pokud byla užívána dlouhodobě, se občas může vyskytnout. Označuje se to termínem post-pill amenorrhea. Trvá většinou do půl roku, ve výjimečných případech i rok. Příčinou jsou skutečně anovulační cykly. Vaším lékařem nastavená léčba Duphastonem je správný první krok, který může organismu napomoci, aby se dostal opět do normálního fungování, i když samotnou anovulaci to neřeší. Anovulaci lze léčit hormonálně. Způsob léčby závisí na předchozí analýze vašeho hormonálního profilu a ultrazvukovém vyšetření. Obecně je neplodnost spojená s anovulací dobře léčitelná. T. Masaříková

 
 
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: