Potřebuji poradit, s manželem...

Dobrý den, potřebuji poradit, s manželem jsme podstoupili již šest cyklů ivf-icsi (manžel má velmi špatný spermiogram), první pokus se podařil, máme čtyřletou dceru, další neúspěšné, lékař nám doporučuje dárce, že je prý nejspíš chyba někde v kontaktu mezi spermií a vajíčkem, při každém pokusu nám vkládají dvě embrya, podle embryologů vysoké kvality. Další nezavedená embrya se nikdy nemrazí, vždy se přestanou vyvíjet. Ráda bych slyšela vícero názorů, zda je už opravdu dárce jediným řešením? Jestliže se vajíčko a spermie opravdu špatně spojují, jak je možné, že se nám jedno dítě povedlo? Má smysl zkoušet další pokusy bez dárce? Neexisstuje ještě nějaké další vyšetření, např. na spermiích, které by ukázalo,kde může být chyba? Všechna moje vyšetření jsou v naprostém pořádku. Díky za odpověď Veronika xiv.

Odpověď odborníka:

může se jednat o imunologický konflikt, ,který se v průběhu života může vyvinout, tzn , že můžete otěhotnět i spontánně, ale další gravidita s odstupem několika let se nemusí dařit, na kvalitě spermií záleží uplně stejně jako na kvalitě vajíček,pokud je spermiogram trvale hodně špatný darování spermatu se nabízí jako možnost, ale ještě bych doplnil imunologické vyš.

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Léčíte se s vysokým tlakem? Hlídejte si oči
Články: Léčíte se s vysokým tlakem? Hlídejte si oči
Dříve platné teorie o tom...
Kolonoskopie se nemusíte bát
Články: Kolonoskopie se nemusíte bát
Poslal Vás lékař na...
Účinná léčba vypadávání vlasů pomocí Renokinu
Články: Účinná léčba vypadávání vlasů pomocí Renokinu
Vypadávání vlasů může být...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x