S přítelem se snažíme již 4...

S přítelem se snažíme již 4 měsíce o miminko a stále se nedaří. Jsme oba kuřáci ale to by zřejmě neměl být problém. Strašně moc po miminku toužíme a chtěli bysme abych co nejdřívě otěhotněla. Přítel jezdí často pracovně do zahraničí proto semáme k tvorbě miminka moc příležitost a tak se o něj pokoušíme tak 3x měsíčně. Nechceme utrácet velké peníze za nějaké pilulky nebo tak spíše přirozenou cestou ale jestliže by byla nějaká podpora těhotenství která by finančně nebyla ani tak nákladná ani příliš chemikálií pro organismus tak bych do toho samozřejmě šla jelikož pohlavní styk máme s přítelem opravdu málo a jinak to udělat nejde. Já mám od té doby co jsme se začali pokoušet o miminko problémy i s menstruací že se mi vždy opozdí o 3dny až 5 dní nevím jestli je to s tím nějak spojeno. Prosím moc o radu co se dá dělat pro to aby jsme konečně splodili naše vytoužené miminko. Spadám do věkové kategorie 20-25 let myslím, že by to neměl být takový problém po věkové stránce. Děkuji mnohokrát za odpověd Monika.

Odpověď odborníka:

Drahá Moniko,
Na začátku je třeba říci, že 4 měsíce nepravidelné styku bez otěhotnění není překvapující a nemusí to znamenat žádný problém. Našimi pacienty jsou až páry, kterým se nedaří otěhotnět až po roce pravidelného styku.

K Vašemu dotazu. V první řadě by bylo dobré sestavit menstruační kalendář a naplánovat podle něj pohlavní styk tak pečlivě jak to jen půjde.
Pokud to nezabere nebo Vám to služební cesty Vašeho partnera budou příliš komplikovat, můžete zkusit jednoduchou metodu umělé inseminace. To je nejšetřenější a nejjednodušší technika léčby neplodnosti. Spočívá v odběru spermií Vašeho partnera, promytí v laboratoři a zavedení do Vaší dělohy. Úspěšnost techniky není závratná, ale přece jen vyšší než přirozené početí. Většinou se přistupuje k 1-3 inseminacím za sebou, než se zváží potřeba složitějších technik. Tato léčba stojí okolo 2.500 korun.

Pokud by Váš partner měl kvalitní spermiogram, dalo by se využít také zamražení spermií a potom jejich využití pro jednotlivé inseminace. Tím by se pro Vás zjednodušilo plánování inseminací. Tady je pak ale potřeba počítat poplatek za mražení okolo 1.500 korun.

Držím palce, aby se Vám to brzy podařilo.
Hubinka

 
 
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: