V list. loňského roku jsem po...

Dobrý den, v list. loňského roku jsem po osmi letech vysadila HA, zhruba od ledna se snažíme o miminko. Probém je,že mam velmi nepravidelný menst. cyklus v rozmezí 33 - 45 dnů. Byla jsem už několikrát u lékaře ( je to porodník) a radí mi zatím vyčkat, že když cyklus po čase naskočil sám, je šance na spontální upravení. Při posl. vyšetření mi našel malou cystičku na vajčníku ( dost mě tam i pobolívá), s tím,že mam přijít po skončení MS. já se ale bojím, že MS se zase dost spozdí a na té straně mo pořád píchá, mam jít k lékaři kdyžtak dřív a popř. žádat nějaké hormonální vyšetření? Jsou tyto problémy po vysazení antikoncepce časté? Je mi 27let a s antikou jsem měla MS vždy jako hodinky. děkuji za odpověd

Odpověď odborníka:

pokud po vysazení HAK nemenstruujete, předpokládám, že ani nedochází k dozrávání vajíčka , což může být samozřejmě příčinou sterility.1.bude třeba obnovit menstruační cyklus, poté ovulační cyklus ev .vyvolat ovulaci pomocí hormonálních tablet ev injekčí formou je třeba vyšetřit váš hormonální profil a ultrazvukové vyšetření samozřejmě časem se pravděpodobně cyklus obnoví, co se týče cysty, je vhodná kontrola po menzes při užívání HAK krvácíte z hormonů které si dodáváte ale s přirozeným cyklem to moc společného nemá

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x