V prvním těhotenství (ve 30...

V prvním těhotenství (ve 30.týdnu graviditi) v roce 2008 mi byla zjištěna autoimunitní choroba štítné žlázy. ssTHS: 2.330, fT4: 12.1, fT3: 4.31, proti TPO: 205.24. Nic jsem nebrala. Dítě je v pořádku. Nyní v roce 2010 jsem opět těhotná (7 týden) ssTHS: 9.870, fT4: 13.5, fT3: 4.46, proti TPO: 391.78 a mám brát Euthyrox. Hodnoty T3 a T4 jsou trochu vyšší než v předchozím těhotenství. Nyní je to snížená fce a předtím ne? Je nutné jíst hormony? Bojím se toho... Není špatné dávat plodu umělé hormony? Nerozhodí mi to fce jiných žláz? "Nezleniví" má štítná žláza? Proč si tělo vytváří protilátky proti vlastní štítné žláze? Děkuji mnohokrát za odpověď

Odpověď odborníka:

Přestože Váš problém nepatří do poradny pro děti s Pader Willi syndromem, je nezbytné, aby jste se řídila radami lékaře. Máte sníženou funkci štítné žlázy pro což svědčí zvýšená hladina TSH.
Hormony (náhradní) jsou vždy umělé a vy je nezbytně potřebujete, aby se nahradilo to, co Váše štítná žláza nedokáže sama vytvořit. Jinak můžete ohrozit sama sebe i vývoj nenarozeného dítěte. Musíte chtít informaci od lékaře, který se o Vaši štítnou žlázu stará - on Vám na ostatní otázky určitě rád odpoví.

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: