Viděla jsem dokument o dětech s...

Viděla jsem dokument o dětech s prader-willi syndromem.máme sice diagnostikovaný aspergerův syndrom od 10.let,nyní je dceři 13.let,má většinu problémů s chováním,co píšete ve všeobecným přehledu-krade jídlo spolužákům,shromažduje věci,má záchvaty vzteku až agresivity,poškozuje si kůži.Přestože má diagnozu asperga,záchvaty vzteku jsou většinou kolem jídla,nedaří se nám tyto záchvaty ani psychiatrickou medikací potlačit.Jakým způsobem bychom mohli zjistit,zda nemá i nějakou formu prader-willi syndromu.Již kvůli nevyhovění ohledně jídla napadla mojí matku.

Odpověď odborníka:

Diagnostiku PWS udělá rovněž genetik. Domnívám se ale, že u Vaší dcery jsou její problémy vázány k Asp. syndromu: 65 % teenagerů s AS se vyvine afektivní porucha (porucha nálady). Nejčastěji se jedná o úzkostní poruchu, běžná je též deprese nebo bipolární afektivní porucha.[ Výskyt poruch nálady u lidí s AS je vyšší než u běžné populace. Ukazatelem změny nálady a nástupu poruchy může být agrese, sebezraňování, destruktivnost, větší míra sociálního stažení, odmítání aktivit, které do té doby dítě mělo rádo, snížená ochota komunikovat, vyšší míra autistického chování, potíže se spánkem, změna v přijímání potravy (hubnutí, přejídání), ztráta předchozích zájmů nebo naopak zintenzivnění vymezených zájmů a nástup rituálů.

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Nachlazení, viróza, nebo chřipka?
Články: Nachlazení, viróza, nebo chřipka?
V zimě se potýkáme s...
Ani diabetici nemusí v zimě sedět za pecí
Články: Ani diabetici nemusí v zimě sedět za pecí
Prosedět celou zimu doma...
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Zánět slepého střeva vzniká...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x