Ageneze pravé ledviny

Dobrý den, jsem 21. týdnu těhotenství. Včera mi můj lékař na ultrazvukovém vyšetření oznámil, že mé dítě má agenezi pravé ledviny. Nemám tušení co bude mé dítě čekat až se narodí. Nemám žádné informace co to bude obnášet a jaký život bude mít. Zda bude mít nějaké omezení. Mám spostu otázek, ale žádnou odpověď... Bojím se o své dítě. Prosím o nějaké podrobnější informace, děkuji za opověď.

Odpověď odborníka:

Jedna ledvina se prostě nevyvinula. Ale nemusíte se obávat, pokud to není spojeno s nějakou další vrozenou vývojovou vadou, tak s jednou ledvinou se dá normálně žít, Ta druhá trochu víc "naroste" a převezme funkci té chybějící. Ale pokud máte řadu dalších dotazů a pochybností, proberte to se svým lékařem, který vám ev. doporučí další specialisty v oboru.

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
ageneze ledviny | Od: Tereza | 8.1.2010 15:34
Dobrý den. Mám dvouletou holčičku, také bez pravé ledviny. Zjistili to až po porodu a povim Vám, že to byl opravdu šok jak pro mě tak pro manžela. malinká dělá vše co jiné dětičky, jezdíme 2x do roka na sono ledvin a vše je ok. Když má teplotu, chytám moč pro jistotu a můj klid. Měla jí jen jednou v souvislosti s růstem zoubků. Dělá vše so jiné(zdravé) děti jen do budoucna nebude moci dělat sport, který by ohrožoval úrazem její zdravou ledinu a trošku rozumě se stravovat. Doufám, že mojí holčičku nepotká žádné onemocnění a po celý, doufám, že dlouhý život nepozná, že žije jen s jednou ledvinou a to přeji i vašemu miminku
reagovat
re:ageneze ledviny | Od: zajda | 29.3.2010 15:41
Dobrý den. Je mi 31 let a taky mám vrozenou agenezi ledviny. S určitým omezením a pokud ta jedna ledvina správně funguje se to dá v pohodě zvládnout. Člověk na sebe musí dávat větší pozor - nesmí se uhodit (s čímž u mě v dětství souvisel zákaz míčových her, které jsem stejně, ale hrála :o)), nesmí prochladnout, neměl by moc solit, . . . Já jsem to, že nemám ledvinu nejvíce pocítila v době, kdy jsem chtěla předepsat hormonální antikoncepci - což mi teda kdysi bylo nedoporučeno - a v době mých těhotenství, kdy to byl nápor na tu jednu ledvinu a ledvina hůře fungovala, po těhotenství se vše zase upravilo.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: