Agresivita a schizofrenie

Bratr má schizofrenii. Léčil se na ní, dokonce jednou v ústavní léčbě byl, prášky bral, ale teď je odmítá, odmítá jít i na lékařská vyšetření ke svému psychiatrovi. Začíná být agresivní, napadl matku i otce, je nepříjemný na své okolí, občas se mu to plete a říká nesmysly. Matka byla požádat jeho psychiatra o pomoc a ten jí sdělil, že s tím nemůže nic dělat, že ho nemůže donutit, aby prášky bral, když je sám brát nechce. Je agresivní na ty, kteří mu říkají, že by léky měl brát. Odmítá jít k lékaři. V radách, které jsem našla ve vaší poradně, bylo doporučení na ústavní léčbu. Nevíme jak ho přimět k ústavní léčbě, odmítá jít k lékaři. Při zmíňce o jeho léčbě a užívání léků, se jeho agresivita stupňuje.Poradíte, co s ní máme dělat? Jak ho přimět k ústavní léčbě? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den,Vaše situace je opravdu nelehká.Bratr jedná pod vlivem své nemoci,bohužel se zřejmě narušil jakýsi vztah důvěry,který by měl u psychoticky nemocného člověka ve vztahu k lékaři a léčbě být.Nemoc je možné zvládnout,udržet kompensaci,ale musí jít o společné dílo zúčastněných.Bohužel,aplikace psychofarmak bývá spojena i s některými negativy,proto někdy pacienti experimentují,léky vysazují..Velmi dobře se světem psychos pracují specialisté v pražském zařízení,které se jmenuje PCP-Psychiatrické centrum Praha.Najděte si jejich stránky a rozhodně se poraďte,jak by bylo vhodné ve Vašem případě postupovat.Vzhledem k bohatým zkušenostem Vám jistě mohou nejlépe pomoci.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Co stat dela pro dusevne nemocne? | Od: Jaroslav Patrman | 24.1.2016 19:26
I kdyz t.c. ziju v Nemecku, tak i tam vidim stejne
postupy ve veci schizofrerniku.Jak otresne a hnusne je, ze vsude takovi pacienti jsou psychiatrum na obtiz, nemaji zajem se s nimi bavit nejen o nemoci, a vubec je nazajimaji rodinni prislusnici, kteri nekolika letym opatrovani jsou jiz take dusevne nemocni.
Jak je mozne, ze stat nevi, ze tito lide budou stale na obtiz a proc nezajistil pro ne nejaky statni ustav, kde by se necitili jako blazni, coz jak dokazano jejich stav zhorsuje.
Evropa prijima miliony uprchliku a chce se postarat o jejich ubytovani a jak se stara o ubytovani schizofreniku to stat nezajima.
Meli bychom se denne obracet na poslance, novinare , aby nam pomohli.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: