Akné

Dobrý den, měla bych dotaz, asi půl roku zpět jsem vysadila Antikoncepci, nedostala jsem menstruaci, tak jsem na štívila mého gynekologa a ten mi injekci menstruaci vyvolal tri mesice jsem po sobe ted nedostala menstruaci a moje plet se hodne zhorsila, mam akne i na zadech, chtela jsem se zeptat jestli muze byt pricinou nepravidelnou menstruaci? Slysela jsem, ze dlouho trva nez se po antikoncepci menstruace upravi a nechci chodit kazdy mesic na vyvolani a neco do sebe brat, dekuji za odpoved

Odpověď odborníka:

Potíže s akné zcela jistě mohou souviset s hormonální poruchou, akné se může zhoršit i po vysazení antikoncepce. Doporučuji toto konzultovat s gynekologem, kožní problém je v tomto případě spíše sekundární.

MUDr. Jaroslav Urbánek
MUDr. Jaroslav Urbánek

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: soukromá kožní ambulance, Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: