Akne

Nejsem si úplně jistá, zdali je toto dotaz opravdu pro lékaře nebo spíš pro kosmetičku, takže se opravdu předem omlouvám za banalitu. Po změně antikoncepce - z Leverette na nitroděložní tělísko Jaydess se mi šíleným způsobem zhoršila pleť. Vím, že je to nejspíš tím, že mám v těle hormony pouze lokálně a ne globálně, což je skvělé, avšak v dekoltu, na obličeji hlavně na čele kolem vlasů a na ramenou se mi objevuje jeden vřídek vedle druhého. Jsou zarudlé s bílou špičkou, vůbec nevím, co s tím mám dělat. Nikdy předtím jsem na takhle šílené akné netrpěla. Tělísko mám od dubna. Prosím poraďte.

Odpověď odborníka:

Je to dáno změnou antikoncepce-tedy změnou hormonální, bylo by dobré konzultovat Vaše potíže s akne s kožním specialistou.
Je mnoho možností-lokálních antibiotik, desinfekčních prostředků, které napomáhají hojení, většina z nich je na předpis.

MUDr. Alena Malíková
MUDr. Alena Malíková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ambulance praktického lékaře, A- Medicos, s.r.o., Zlín

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: