Akné

Dobrý večer, cháou, že takových to dotazů dostáváte patrně několik set měsíčně, budu tedy co nejvíce stručná. Jako teenager jsem nikdy neměla problém s akné, bohužel začal být patrný po 25 roce. Od této doby nemám klasické uhříky s bílou čepičkou, ale dělají se mi pod kůží tvrdé boule, které jsou velice bolestivé a tato bolest ovlivňuje i některé části obličeje okolo. Pokaždé, když jsem navštívila dermatologa byla jsem odejita s nějakou poznámkou typu: Když si to mačkáte, tak se nedivte...apod., nikdy nebyla zahájena žádná adekvátní léčba. Jednou mi byl napsán přípravek, nevím jméno, ale míchají se zde přímo dvě složky uvnitř tuby a musí se spotřebovat do měsíce..., určitě víte o co se jedná, nepomohl mi ani v nejměnším. Nyní po porodu je to ještě horší, pokud se udělá jedno místo tímto postižené je bolest natolik intenzivní, že se nedá s tím jen tak žít aniž bych nějak nezasáhla. Chápu, že mi takto přs internet asi nepomůžete, ale mohl byste mi alespoň doporučit nějakého svého kolegu, který má adekvátní výsledky a popřípadě zaslat mi na něj kontakt. Předem děkuji za odpověď a přeji co nejvíce spokojených pacientů. Petra

Odpověď odborníka:

Dobrý den, u Vás se pravděpodobně jedná o tzv. indurované uzly, které vznikají vniknutím rohových buněk, bakterií, mazu hluboko do kůže - výsledkem jsou uzly tužší konzistence, bolestivé, přetrvávající i týdny až měsíce. V léčbě se většinou používá kombinace lokální a celková. Z lokálních léků se využívá benzoylperoxid, retinoidy, kyselina azaleová a lokální antibiotika. Z celkových pak antibiotika, izotertinoin či hormonální antikoncepce. Dalšími možnostmi jsou to například laserová terapie, kryoterapie, chemický peeling, ale i chirurgické metody. Bohužel špatnou zprávou pro Vás je, že bez lékařského vyšetření a předpisu toho sama moc nesvedete. Za sebe mohu doporučit dermatologii ve FN Motol, Praha, akné poradna funguje každý pátek, přepojí Vás z centrály 224 431 111.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Skvrna po akné | Od: Jakub | 18.4.2011 15:53
Dobrý den.

Měl jsem velké problémy s
akné, ale po návštěvách
kožního lékaře a za pomocí
chemického peelingu se mi
pleť výrazně zlepšila.
Bohůžel z doby, kdy bylo
akné silně aktivní, mi přímo
na špičce nosu zůstala po
vředu (ano, mel jsem
doslova vředy) velká
červená skvrna, která mi ani
po dvou letech nechce
zmiznout. Kožní lékařka mi
doporučila léčku laserem.
Tuto léčbu jsem absolvoval,
ale bez výsledku. Je
opravdu nepříjemné tuto
skvrdu zakrývat korektorem
pleti, protože pokožka se
potí, korektor se rozteče a
nos vypadá snad ještě hůře
než s červenou skvrnou.

Chtěl bych se zeptat, zda
byste mi mohli doporučit
nějaký jiný způsob léčby,
protože mi tato skutečnost
přivozuje i psychické
problémy. Nejsém sám
sebou, mám problém
komunikovat s ostatními
lidmi, protože vím, že mám
na nose červenou skvru,
kterou každý vidí. Je mi 16
let.

Děkuji za každou dobrou
radu. Jakub
reagovat
Akné | Od: Aneta | 5.11.2008 19:29
Dobrý den chtěla bych se zeptat,jestli pomáhá na akné něco stejně jako antikoncepce.Chtěla bych totiž antikoncepci úplně vysadit,protože po ní hrozně přibírám.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: