Akné a vitamin b 12

Dobrý den, cca 3 týdny jsem užívala injekčně vitamin B 12 (3x týdně) a strašně se mi zhoršila pleť. A to hlavně na lícních kostech a na bradě. Nevíte, prosím, po jak dlouhé době po vysazení injekcí se vrátí pleť do normálního stavu? Děkuji za odpověď Lenka

Odpověď odborníka:

Vážená slečno/paní Lenko, tzv. biologický poločas vitaminu B12 je cca 400 dnů, tzn. že zhruba po 1 roce poklesne jeho zásoba v těle na polovinu původního množství, po 2. roce na cca čtvrtinu původního množství, atd. Výrobce sice uvádí kožní příznaky jako jediné nežádoucí reakce, ale údaje o rychlosti jejich vymizení po ukončení podávání léčivého přípravku nejsou dostupné. Pokud by Vaše obtíže neustupovaly nebo se zhoršovaly, doporučuji Vám podstoupit vyšetření dermatologem. S pozdravem, MH.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: