Akné hormonálního původu

Dobrý den, Je mi 23 let, po vysazení antikoncepce (2 roky) se potýkám s akné. Během celého měsíce mezi menstruací se jeho četnost a typ mění. Byl mi na gynekologii zjištěn syndrom polycistických ovarií, takže můj problém je zřejmě hormonálního původu. Byla jsem léčena na kožním několika druhy antibiotik, ty však nepomohly, nyní používám kosmetické přípravky od eucerinu řady dermopurifyer, ale připadá mi že to taky nefunguje. Vyzkoušela jsem téměř vše, od bylinkových vodiček na pleť přes mastičky. Pleť se během měsíce mění, mastná, suchá. Teď to zkouším léčit vnitřně, detoxikačními čaji, vitaminy, avšak taky bez výsledku. Na alergologii mi nebyla zjištěna žádná přecitlivělost na jídlo, pouze snížené množství železa. Nevíte co by mi mohlo pomoci? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Je třeba odstranit příčinu, tzn. polycystická ovaria. Velmi doporučuji léčbu alternativní - např. léčitel Jonáš - najděte si jeho stránky, má velkou úspěšnost. Jinak je možné akné léčit deriváty vitamínu A - retinoidy - , ale pokud se neodstraní příčina, obtíže se mohou vrátit.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: