Akné kolem úst po vysazení antikoncepce

Je to již 6 měsíců, kdy jsem vzala poslední prášek. Brala jsem antikoncepci 9 let (od 15 do 24 let) a začala jsem právě i kvůli akné a bolestivé menstruaci. Menstruace se mi zatím ani pořádně nevrátila, spíše spiním, ale co se mi udělalo na obličeji, z toho jsem strašně nešťastná. Pyšnila jsem se pletí porcelánové panenky, a teď si zvykám na dvacet - třicet pupínků (malých i velkých) zejména kolem úst. Četla jsem, že se takto projevuje hormonální nerovnováha, ale co s tím? Začala jsem brát zinek, koupila všemožné přípravky, a zdá se mi to ještě horší. Jsem dlouhodobě v zahraničí, mám tedy i jinou dietu (vysadila jsem před odjezdem) a je tu jiné klima. Přikládám obrázek, abyste měl představu, o čem mluvím. Denodenně nové a nové hrbolky s hnisem, vždyť takhle nemůžu ven. :( Děkuji MNOHOKRÁT za dobrou radu a tipy, jak mohu nejlépe co nejpřirozeněji dát akné vale. Nikola

Odpověď odborníka:

Vážená slečno Nikolo, vzhledem k uvedené řadě změněných podmínek životosprávy může být příčinou Vašich obtíží jejich kombinace. Doporučuji Vám domluvit se na potřebných vyšetřeních (např. dermatologickém, gynekologickém, alergologickém, imunologickém) k upřesnění faktorů, které v produkci kožních změn hrají zásadní roli. S pozdravem, MH.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: