Akné na lícních kostech

Dobrý den, je mi 27 a jsem rok po vysazení HA a na obličeji se mi podél lícních kostí rojí svědivé boláky, které jsou na pravé straně obličeje mnohem více než na druhé. Někdy je to jedna boule vedle druhé a velmi zarudlé. Napadá mě, zda se třeba nejedná o nějakou formu vyrážky, alergie, plísně nebo tak něco? Nenapadá mě už jak se toho zbavit. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Vážená Markéto, bohužel po vysazení antikoncepce se takové projevy na kůži obličeje objevují. Je potřeba vydržet, až se vše v organismu ustálí a pečlivě kůži ošetřovat. Pokud jsou přítomny i hnisavé projevy, pak aplikovat pleťové vody čistící, jinak zklidnit obklady z Polysanu v kombinací s olivovým olejem. Připraví Vám to lékárník a maska se aplikuje 2x denně po půl hodině

MUDr. Jitka Dobešová
MUDr. Jitka Dobešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Dermatovenerologická ambulance Nemocnice Šternberk

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Příznaky benigní hyperplazie prostaty
Články: Příznaky benigní hyperplazie prostaty
Ne každou potíž při močení...
Otěhotnění v době menstruace: vzácné, ale možné!
Články: Otěhotnění v době menstruace: vzácné, ale možné!
Asi každá žena občas dumá...
Koalice proti hluboké žilní trombóze
Články: Koalice proti hluboké žilní trombóze
Hluboká žilní trombóza (HŽT...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Zánět slepého střeva vzniká...
Vakcinace proti žloutenkám: dodržujte očkovací schéma
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: