Akne po kortikoidech

Dobry den, cca pul roku mam diagnostikovanu Crohnovu chorobu (je mi 25 let). Cca 5 tydnu mam nasazen Prednison 20 (nejdrive 3 tablety denne, nyni jsem na davce 1,5 tablety denne). Nezaadouci ucinky na sebe nenechaly dlouho cekat - docela vyrazne se mi zhorsila plet - oblicej, zada, hrudnik - mirne problematickou plet jsem mel i drive,ale takhle enormne ani v puberte ne. Chci se zeptat, mohu pouzivat nejake leky na zmirneni techto problemu, nebo se s tim neda nic delat a musim cekat do doby, nez mi Prednison vysadi? Popr. mam zajit ke koznimu lekari? Dekuji Vam za odoved .Michal

Odpověď odborníka:

Bohužel, pokud budete užívat kortikoidy, bude se akné objevovat. Ale léčit se to samozřejmě dá, nemá smysl kupovat volně dostupné přípravky, raději zajděte ke kožnímu lékaři, který vám předepíše něco skutečně účinného.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x