Akné způsobeno antikoncepcí

Dobrý den, poslední cca půl rok se potýkám s bolestivým podkožním akné. Objevuje se přesně 1x za měsíc, zjistila jsem, že mi jej způsobuje antikoncepce: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/akne-a-antikoncepce-96083 Na radu paní doktorky zde na stránkách jsem zašla za svým gynekologem s žádostí o řešení problému. Poslal mě víceméně do háje s tím, že toto nebude řešit pokud je to můj jediný problém. Nicméně mne tento stav pleti obtěžuje a tak hledám jiné řešení. Existuje na tento problém vůbec nějaká jiná pomoc? Změna stravy? Momentálně mi lehce pomáhá mast Sudocrem, ale neřeší problém uvnitř mého těla. Zvažuji návštěvu dermatologa, ale nerada bych tam šla zbytečně. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Lenka.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, chápu že Vás tento problém tíží a pokud jej nechce Váš gynekolog řešit, není nic snazšího než navštívit jiného gynekologa, svému lékaři by jste měla důvěřovat a měl by Vám nabídnou další možnosti. Kožního lékaře určitě můžete také navštívit, zhodnotí váš stav a případně může předepsat lokální přípravky a doporučit vhodnou péči. Ideální by bylo přijít se ukázat ve chvíli, kdy dojde ke zhoršení. Sudocream bych obecně na akné nedoporučila jelikož může naopak ucpávat póry a stav zhoršovat. Důvod proč vám pomáhá je nejspíš obsah zinku, který má zklidňující účinky na pleť, ale jeho mastné složení není příliš vhodné na aknózní pleť. Při tvorbě boláčků je vhodné koupit si v lékárně "černou mast" = Ichtoxyl a dát ho na pupínek na noc a překrýt náplastí.

MUDr. Lucie Růžičková Jarešová
MUDr. Lucie Růžičková Jarešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: L - DermaMedEst s.r.o

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: