Alergie?

Dobrý Den nedávno jsem brala prásšky na zánět močovách cest Cotrimoxazo forte al 1-0-1 a algifen gtt po pár dnech se mi na tváři udělali pupínky je to až červené a vůbec to nemizí když si pohladím tvář vůbec není hladká mam to hlavně na tvářích může to být něco kvůli tomu ? alergie?? a co s tím? Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, je možné, že dermatitida v obličeji se mohla objevit v souvislosti s užíváním Cotrimoxazolu , ale příčina může být i jiná - vliv probíhající infekce . Vyšetření alergií na léky není jednoduché a negativita výsledku nezaručuje možnost reakce po požití léku. Zkuste si nasadit léčbu antihistaminiky. Pokud projevy nevymizí, doporučovala bych dermatologické ev. i alergologické vyšetření.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: