Alergie na léky

Dobrý den,před nedávnem mi byl předepsán lék Escitalopram a velmi mi pomáhal,ale po čase užívání(17dní)mi začal mírně napuchat jazyk a blbě se mi polykalo.V letáku psaly,že je to možná aler.raekce jenže já nejsem na nic alergická.Ale chtěla jsem se zeptat,že jsem si našla na netu podobný lék citalec,který je podobný jako ten escitalopram a v tom nic nepíší nic o aler.reakci jen ať se nebere při alergii na některou složku.Myslíte,že by mi mohl sednout.Že bych si ho měla nechat předepsat od své lékařky.Protože ten předešlý mi hodně pomohl tak bych chtěla něco podobnýho.Moc děkuji za odpověď..

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nemusí vždy jít o alergickou reakci, ale každopádně by to měl posoudit lékař, nejlépe alergolog. Jestliže se jednalo o alergickou reakci či intoleranční na aktivní látku, s největší pravděpodobností budete reagovat takto i na jiný lék s touto látkou.

MUDr. Jindřich Lahovský
MUDr. Jindřich Lahovský

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Ordinace pro alergologii a lékařskou imunologii, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: