Alergie na léky

Dobrý den,je možné,že člověk může dostat alergickou reakci až po 17náctém dnu užívání léku.Děkuji moc

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Je především nutné odlišit nežádoucí či jiné vedlejší účinky léků od skutečné alergické reakce, tedy reakce navozené imunitním systémem. Dále rozlišujeme různé typy alergických reakcí. Nejzávažnější typ alergické reakce, tzv. anafylaktický šok, se objeví velmi krátce po styku s alergenem. Jiné typy alergických reakcí, zejména kožní reakce (kopřivka), se mohou objevit s odstupem několika dnů. Pro lékové kožní alergie je typický kožní výsev za cca 2-5 dnů po nasazení léku. Tedy pokud se problémy objevily až 17. den po užití, je souvislost s lékem již nepříliš pravděpodobná, i když zcela vyloučit to nemohu.

MUDr. Renata Lažanská
MUDr. Renata Lažanská

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: IKEM, Klinika nefrologie

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: