Alergie na léky

Dobrý den, dlouhodobě užívám Citalon 20 mg 1 tbl. denně, minulý týden mi ho lékař vyměnil za Citalopram 20 mg 1tbl. denně. Od té doby se u mě projevují alergické příznaky - svědění celého těla, pocit horkosti v obličeji, hůř se mi dýchá. Vylučovací metodou jsem dospěla k závěru, že je to pravděpodobně změnou léku. Potíže se zhoršují, bohužel lékař mi nechce lék zpátky vyměnit. Ptám se proto, jestli je možné, že jde o alergii na lék, přestože se jedná o stejnou účinnou látku. a co bych s tím měla podle Vás dělat. Mohl by mi Citalon předepsat obvodní lékař (kvůli pojišťovně)? Ještě doplním, že pravidelně užívám Zodac na pylovou alergii, která má ale v mém případě jiné projevy. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, diagnostika lékové alergie není jednoduchá, můžete reagovat na účinnou látku, ale i na jiné složky /na obal léku atd./, které se mohou u léků odlišovat, prot není vyloučené, že i léky se stejnou účinnou látkou nemusíte snášet oba stejně. Zkuste si navýšit Zodac na 2x denně, pokud by projevy přetrvávaly znovu konzultujte problém se svým lékařem.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: