Alopacia areata

Dobry den...mam jenom dotaz ohledne kozniho problemu..na levy a pravy strane tvare se my udelaly takove fleky ze my vubec nenarustaj vousy...byl jsem u kozniho lekare a prosel jsem krevnimy testy a vysledky my visly negativni...kozni lekar my predepsal tablety z nazvem Methionin po kterech my je nevolno tak jsem je prestal brat a jeste jsem dostal kozni roztok TRIAMCINOLON-IVAX 10ml...jenom jsem se chtel zeptat jestly je mozna jeste nejaka jina lecba a nebo nejaky jine tablety misto tech METHIONIN..Dekuji p.s pridavam fotografii

Odpověď odborníka:

Areátní alopecie je autoimunní onemocnění, u kterého dochází k tvorbě protilátek proti buňkám vlasového folikuku (kořínku). Tyto protilátky vyvolávají zánět a následné odumírání folikulu a výpad vlasu. Proč protilátky vznikají, není známo. Někdy se tato choroba pojí s jinými autoimunními onemocněními (choroby štítné žlázy, cukrovka...) . Spouštěčem může být i větší psychická zátěž. Onemocnění může postihovat kterékoli místo na těle, takže dochází k výpadu vlasů, vousů či jiného ochlupení. Často po několika měsících začnou ložiska znovu dorůstat. Nicméně existují i případy, kdy je léčba neúspěšná a ložiska se dále zvětšují. Specifickou léčbu neznáme, takže se používají léky, které nespecificky podporují růst vlasů (methionin) a protizánětlivé krémy či roztoky (jako je např. triamcinolon). Vhodné je dlouhodobě užívat vyšší dávky zinku.

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
vousy | Od: Roman | 12.5.2011 07:43
Zdravím,mám ten samý problém,už nemám vousy na obou tváří,napište proberem to
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: