Amysulprid a stroupky v nose

Beru asi 2 měsíce amysulprid mylan a dělají se mi v nose takové stroupky a "holuby" a smrkam krev, ale to je spíš z těch stroupku.. Je to dost nepříjemné. Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte z jakého důvodu se dělají a pripadne jak se jich zbavit (mastičky, vitamíny,...) Děkuji

Odpověď odborníka:

Souvislost mezi užíváním amisulpridu a vašimi obtížemi bych neviděl jako pravděpodobnou. Jako pravděpodobnější zdroj obtíží je podráždění sliznice nosu jiného původu - infekce, alergie, podráždění vlivem prostředí. Někdy i jen vlivem přesušení nosní sliznice. Nejsou-li projevy závažné postačuje někdy promazávání vstupu do nosních průchodů indiferentní mastí (pro bližší informace konzultujte svého lékárníka). V případě přetrvávání pak je vhodné ORL vyšetření.
S pozdravem
Karel Bláha - praktický lékař

MUDr. Karel Bláha
MUDr. Karel Bláha

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Praha 7

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: