Androcur a padání vlasů

Dobrý den paní doktorko Kavanová, Již 2 roky mi padají vlasy. Po všech různých vyšetřeních, které jsou dobré mi gyn. předepsal Androcur. Budu ho brát 1-10 den cyklu, ale bez antikoncepce, která mi vyvolává migrénu s aurou (vyzkoušeno několik druhů). Již asi před půl rokem jsem ho zkusila nasadit, ale rozhodil se mi cyklus, tak, že menses přišla asi o 10 dnů později a trvala 14 dní (slabší). Zalekla jsem se toho a dál Androcur nebrala. Nyní to chci zkusit znovu, Jak se mám, ale zachovat, když se to bude opakovat? Mám začít brát druhý měsíc Androcur 1. den cyklu, ať budu krvácet či ne? Nebo je první den cyklu až ten kdy začnu krvácet nebo špinit? Protože pokud menses dostanu zase později, tak vlastně i Androcur začnu brát později a nemusí tak účinkovat. Jak mám prosím Vás postupovat.Jaké máte z Androcurem zkušenosti? Děkuji a přeji pěkný den.

Odpověď odborníka:

Dobrý večer, léčbu Androcurem by měl indikovat a dál také sledovat endokrinolog. Jedná se o silný antiandrogenní lék, který potlačuje vliv mužských pohlavních hormonů. To s sebou spolu s možným vlivem na padání vlasů nese i další změny, mimojiné i poruchy menstruačního krvácení. Konzultujte proto svůj problém s odborníkem na endokrinologii.

MUDr. Renata Kavanová
MUDr. Renata Kavanová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: soukromá praxe My.Gyn, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: