Anestezie a nežádoucí účinky

Dobrý den,ráda bych věděla, zda je běžné, že po aplikací lokální anestezie u zubaře mi začne hodně bušit srdce??Mám cca rok novou zubařku,u jiných anesteziich u jiného zubaře jsem tento problém nezaznamenala..Říkala jsem to paní zubařce a prý aplikuje adrenalin..Přesto bych chtěla vědět,zda nehrozí nějaké nebezpečí, selhání srdce apod..Předem Vám moc děkuji za odpověď. Už teď mám strach z další návštěvy, to bušení srdce je nepříjemné a trvá většinou max 30 minut...

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Stomatologové většinou používají anestetika s přídavkem adrenalinu, kvůli prodloužení účinku a ten je příčinou toho bušení srdce, byť by se tyto komplikace měly objevovat jen velmi zřídka. Ale záleží na technice aplikace. U mladého a zdravého člověka větší problémy či selhání srdce nehrozí, jen je to nepříjemné. Můžete ale požádat, aby paní zubařka příště použila anestetikum bez adrenalinu, ty se vyrábí.

MUDr. Jaroslav Čupera
MUDr. Jaroslav Čupera

Specializace: Intenzivní medicína
Pracoviště: ARO Nemocnice Ivančice

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x