Anestezie u myastenia gravis

V polovině června mě čeká gynekologická diagnostická laparoskopie HSK s chromopertubí a skarifikací vaječníku kvůli PCO. Krom toho mám i Myasthenia Gravis IIB, takže je tam trochu komplikace s anestezií. Přiznám se, že kvůli své MG mám velký strach z úplného uspání, moje Myasthenie se velmi rychle mění a bojím se, že se už neprobudím. V papírech od neurologa mám napsáno, že pokud to druh operace dovoluje, je pro mě vhodnější epidurální / spinální anestezie. Chtěla jsem se zeptat, zda je to u laparoskopie vůbec možné? A další otázka se také týká anestezie, jak dlouho před operací se musí úplně vyloučit příjem tekutin? Občas piju malé doušky vody v noci, protože mi vysychá v ústech, tak nevím, jak dlouho před operací s tím musím přestat, abych tím neohrozila průběh operace? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Nemusíte se bát, že byste se neprobudila z anestezie. Pokud budete v celkové anestezii, budou za Vás dýchat přístroje a pokud by při probouzení nastal problém s dýcháním, nechají Vás napojenou na přístroje déle, než se stabilizujete.
O volbě vhodné anestezie rozhodne anesteziolog v nemocnici- obvykle den před operací s ním bývá v nemocnici rozhovor. Vše záleží na Vašem stavu, typu operace, onemocnění, které máte, i na doporučení specialisty neurologa (anesteziolog bude mít veškerou Vaší dokumentaci a dle toho rozhodne).
S příjmem tekutin- většinou stačí 2 hodiny před operací nic nepít (ale svlažit rty a vodu nepolykat byste mohla i kratší dobu před operací- záleží na domluvě s anesteziologem. Záleží také jestli byste měla celkovou anestezii či epidurální).
Přeji Vám, ať vše dobře dopadne.

MUDr. Barbora Barchánková
MUDr. Barbora Barchánková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka, Ústí nad Labem

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: