Antibiotika-antikoncepce

Dobrý den,mám takový problém,že jsem po dobu užívání antikoncepčních prášků a užívala jsem penicilín 500 mg proti streptokokové angíně a zároven jsem pravidelně spala se svým přítelem. v den,kdy jsem to měla dostat jsem měla o půl dne zpožděnou menstruaci což se mi ještě nikdy nestalo a bývá mi po ránu hrozně zle,mám divné chutě na jídlo a stále musím něco jíst,bolí mě prsa a jsem často unavená..mám strach aby to nebyly první příznaky těhotensrví prosím poradte. JAKÁ JE V MÉM PŘÍPADĚ PRAVDĚPODOBNOST OTĚHOTNĚNÍ ??? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Makynko! To, co popisujete, jsou typické ranné příznaky těhotenství. Užívání antibiotik vede ke snížení antikoncepční účinnosti hormonů. Proč s přítelem spíte v době své nemoci, kdy berete antibiotika?

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Penicilin | Od: Nikola | 16.10.2009 18:32
Dobrý den, minulý týden jsem dostala penicili 500 mg proti streptokokové angíně. Brala jsem je během 7-denní pauzy. Včera jsem si brala poslední prášek antibiotik a také jsem si vzala první tabletu HA. S přítelem sme používali kondom,takže to je ok. Chtěla jsem se zeptat kdy budu zase chráněná. Antibiotika jsem brala týden.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: