Antibiotika na angínu a hořkost v ústech

Dobrý den, už týden beru antibiotika Fromilid 500 na angínu. Měla jsem problém s krkem, ale mandle mám pořád napuchlý. Navíc mám hořkost v ústech, je možné , že je to po antibiotikách nebo se to může ještě vztahovat na zánět mandlí? Předem děkuji moc za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den,Fromilid patří mez makrolidovou řadu antibiotik,kde je hořkost v ůstech při jejich užívání skoro pravidlem.Po jejich dobrání tento nežádoucí ůčinek vymizí. A k dalšímu bodu dotazu- pokud ATB nemají efekt do 3 dnů, měly by se vyměnit !!

MUDr. Vladimír Prokop
MUDr. Vladimír Prokop

Specializace: Ušní, nosní, krční
Pracoviště: FORTMEDICA ORL

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Zánět, nebo mechanické poškození? Rozpoznejte příčinu bolesti zad
Pět příznaků, že v ráně probíhá infekce
Články: Pět příznaků, že v ráně probíhá infekce
Hojení samo o sobě je velmi...
Astma se umí dobře maskovat, třeba v podobě kašle
Články: Astma se umí dobře maskovat, třeba v podobě kašle
Když se řekne průduškové...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Angina pectoris
Články: Angina pectoris
Angina pectoris je označení...
Mužské zevní pohlavní orgány
Články: Mužské zevní pohlavní orgány
Starověcí učenci se...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: