Antidepresiva a dysfunkce

Dobrý den, užívám antidepresiva Asentra 50 mg už cca měsíc a postihl mě nemilý účinek, a to ztráta citlivosti penisu, erekce dosáhnu jen na chvíli a vyvrcholení leží někde v nedohlednu a v sexu nemožné dosáhnout. Nevím, zdali je to dočasné, a nebo to časem může odeznít. Popřípadě zdali je možné se s tím vypořádat třeba změnou antidepresiv, samozřejmě po dohodě s lékařem. Zajímalo by mě, jestli půjde situace nějak řešit co nejméně invazivní metodou (vysazení antidepresiv, popř. nasazení něčeho bez sexuálních dysfunkcí, ale za např. vyšších vedlejších účinků). A poslední dotaz bych měl na dlouhodobě užívání ad a plodnost. Děkuji mockrát za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, antidepresiva velice často způsobují sexuální dysfunkci, kterou zde popisujete. Jedním z mála antidepresiv, které ji nezpůsobují, je účinná látka bupropion, firemní lék Wellbutrin. Samozřejmě nevím, jestli by pro Vás byl vhodný, to musíte probrat se svým psychiatrem. Lék má také dosti velký doplatek. K druhé otázce - plodnost antidepresiva neovlivňují. S pozdravem MUDr. Lea Blaníková

MUDr. Lea Blahníková
MUDr. Lea Blahníková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Obvodní lékař, Vidnava

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x