Antikoncepce

Je mi 17 a užívám HA už zhruba rok. Před týdnem jsem měla dostat menses, ale místo menses jsem měla jeden den pouze slabé krvácení, spíše špinění. Silně mě bolí v podbřišku, kolikrát je to až bodavá bolest. Ráda bych věděla, jak to mám řešit pokud nechci jít hned na gynekologii. Může se jednat pouze o tak krátký menses nebo je nějaký problém? Předem děkuji za odpověď a radu.

Odpověď odborníka:

Při užívání antikoncepce i v období pauzy nemusí k menzes dojít. Může se jednat pouze o špinění. Je to normální. Občas se vám to bude stávat. Je to z důvodů, že je hormonální změna. Bolest, to už je jiná otázka. Pokud jste na bolesti při menzes zvyklá a jedná se o standard, tak to neřešte, některé dívky to tak mají, je to bolest způsobená stahy dělohy. Pokud se jedná o bolest, která je atypická a silná, tak budete muset na vyšetření. Mohlo by se jednat o zánět. S pozdravem Dr. Janoušková

MUDr. Zdeňka Janoušková
MUDr. Zdeňka Janoušková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Velká Bíteš

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: