Antikoncepce

Dobrý den,mám dotaz ohledně antikoncepce Lindynette. Začala jsem ji užívat před 3 měsíci. První měsíc jsem dlouho menstruovala, druhý měsíc jsem dostala menstruaci i když mi zbývali v platíčku ještě 2 prášky a tento měsíc jsem začala menstruovat, i když mi zbývá prášků ještě 5. Chci se tedy zeptat, zda mám normálně platíčko dobrat, nebo přestat užívat, když se objevilo krvácení podobné menstruaci ? Popřípadě, jestli se jedná o problém a je třeba navštívit lékaře? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, platíčko doberte a následně udělejte pauzu jako obvykle. Lékaře nyní navštěvovat nemusíte. Pokud se však nepravidelné krvácení neupraví během následujích 1-2 cyklů, za předpokladu pravidelného užívání tablet, lékaře už navštivte. Bude pak vhodné změnit antikoncepční přípravek.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: