Antikoncepce

Záhadně se mi ztratilo platíčko antikoncepce. Poslední ze tří a chyběl mi tam týden. Jsem na dovolené a ještě týden tu budeme. Co mám dělat? Až se vrátíme mám si prostě koupit další platíčka a začít je normálně brát? Sex jsem již dlouho neměla takže těhotná nejsem beru antikoncepci abych věděla kdy budu mít cyklus. Dotanu nyní menstruaci? Předem děkuji za odpovědi.

Odpověď odborníka:

Dobrý den! Krvácet po vysazení antikoncepce začnete. Až se vrátíte, kupte si další balení antikoncepce, a s následným užíváním bude rozumné vyčkat na další menstruaci. Mohla byste začít s užíváním i dříve, ale je dost pravděpodobné, že se pak i v průběhu užívání tablet může objevit nepravidelné krvácení nebo špinění.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Uz břicha Paní doktorko, mám dotaz byla jsem na UZ břicha pro občasné bolesti v...
  • Bolesti kolen - bakerova cysta Mám dotaz stále se mi tvoří pod oběma koleny...
  • Krecove zily Je mi 23 let a mam na leve noze krecove zily. Trpi na ne oba...
  • Bakterie ve spermatu Po návštěvě několika URL lékařů a ordinací mě nakonec...
  • Třes rukou Stále více se mi zhoršuje třes rukou, potíže jsou zejména při psaní...
  • Bolest v tříslech Mám RA a poslední dobou mě hodně bolí v tříslech. Vadí mi to...
 
Naposledy čtené: