Antikoncepce a pms před a po 7 denní pauze?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mohu trpět premenstruačním syndromem, když beru antikoncepci (asi 2 roky, 21 × + sedmidenní pauza). Vždy přibližně týden někdy už třeba i 14 dnů před začátkem menstruace cítím úzkost, motání hlavy, plynatost nadýmání,zhoršené akné.. Například den před menstruací se přidá bílý výtok a po dni začátku menstruace potíže tiše vymizí. Ale někdy se zase vrátí, když nasazuji antikoncepci. A začínám s novým platíčkem trvá to zhruba týden. Myslíte si, že jde o PMS nebo že je to třeba antikoncepcí? Děkuji za radu.Nechce se mi moc měnit ,ale přemýšlela jsem jestli by pomohla Antikoncepce s více hormony?Moc děkuji za odpověď..Nemůže se stát , že je HAK méně spolehlivá,když mi nesedí?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud Vám antikoncepce sedí, neměňte ji. Co popisujete výše je typický projev normálního menstruačního cyklu. Včetně PMS.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: