Antikoncepce a suchá vyrážka na obličeji

Dobrý den, beru antikoncepci pro kojící matky - 14 dní zhruba. Dřív se mně semtam udělala suchá místa na obličeji - zmizla sama do cca 3 dnů. Už tak týden mně trápí vyrážka po celém obličeji - svědivá, loupavá, celkem bolestivá. A hlavně suchá. Myslela sem,že se jedná o seboreu. Nikdy jsem ji tak dlouho ale nemela. Je mozné,že se jedná o negativní učinek antikoncepčních prášku? Děkuji.

Odpověď odborníka:

tyto ekzémové projevy asi s antikoncepcí nebudou nijak souviset, podle vašoho popisu to vypadá na projev atopie. Atopie se často projeví právě v době těhotenství či po porodu.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Dehydratace při průjmu vážně ohrožuje těhotné ženy
Články: Dehydratace při průjmu vážně ohrožuje těhotné ženy
Těhotenství s sebou přináší...
Ulcerózní kolitida: nemoc několika tváří. Znáte je opravdu všechny?
Hypofunkce štítné žlázy
Články: Hypofunkce štítné žlázy
Hypofunkce štítné žlázy...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x