Antikoncepce, krvácení

V 16 letech jsem vysadila antikoncepci Lunafem. Nyni je mi 23 let a zacala jsem ji brat znovu..beru ji 9 den (od 1. Dne, kdy se dostavila menstruace) a strida se mi spineni s lehkym krvácením. Chtela jsem se zeptat, zda to tak je normalni? Neberu prasky dlouho a nepamatuji si to...a mela jsem pred uzivanim prasku nechraneny styk s pritelem.. Dekuji za radu :)

Odpověď odborníka:

Lehké špinění může užívání antikoncepce provázet. Pokud by nepřecházelo, bude potřeba vyhledat gynekologa, aby určil, zda jde špinění stále na vrub antikoncepce, nebo zda je jiného původu. Jelikož jste antikoncepci nasazovala 1.den menstruace, těhotenství není moc pravděpodobné a trvalo by dost krátkou dobu (9 dní antiko užíváte, předtím byl styk- max. 14 dní?), ale nikdy se zcela vyloučit nedá.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: