Antikoncepce minisiston a velké pocení

Dobrý den. Je mi 19 let a už 4 roky pravidelně užívám antikoncepci Minisiston. Poslední rok zaznamenávám to, že se hodně potím hlavně v obličeji na čele a pak se více potím i na zádech a v podpaží. Stačí když jdu do školy a svléknu si bundu tak se hned orosím a trvá pár minut než se přestanu potit. Než se "aklimatizuji" Nebo když je mi teplo a začnu se potit, tak si sundám oblečení a když jsem šla do obchodu kde mají ty chladící boxi s potravinami tak jsem se šíleně orosila jak kdybych měla horečku, úplně ze mě lilo. Po pár minutách venku na vzduchu to přešlo. je to tou antikoncepcí? Změní se to když budu brát jinou? Nebo se mám méně oblíkat(ale to by mi zas byla zima) nevím co dělat. Nebo je to věc kterou mám řešit s praktockým lékařem a ne se svým gynekologem? Děkuji za každou radu od Vás

Odpověď odborníka:

Dobrý den, souvislost pocení s užíváním hormonální antikoncepce je nepravděpodobná. Je zde však možná souvislost např. s nadměrným požíváním alkoholu, nikotinu, kávy, kořeněných jídel, ale také například onemocnění štítné žlázy a jiných orgánů. Pokud vyloučíte dietní chyby, bude vhodná návštěvu u praktického lékaře.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: