Antikoncepce mirelle

Dobrý den, užívám již 4 měsíc antikoncepci Mirelle. Problém je takový, že vždy 2krát do měsíce se mi dostaví menstruace. Pokaždé vynechávám ty 4 poslední tabletky z plata (neaktivní). Zřejmě to bude asi tím, že ano? A jak se mám zase zpátky vrátit do "normalu"? Teď mi zbývá 5 posledních (aktivních) tabletek, jak je doužívám, mám si teda pak vzít i ty "neaktivní"? S tím že se mi menses dostaví zhruba do 2 dnů. A když to tak budu dělat každý měsíc... už bych měla mít menses jen 1krát v měsíci,je to tak? Předem moc děkuji za odpověď! Palacká

Odpověď odborníka:

Pokud jste postupovala podle návodu Krvácení z hormonálního spádu se obvykle dostaví druhý až třetí den po užití poslední žluté tablety (tj. tablety s účinnými látkami). Po užití poslední bílé tablety z balení (tj. tablety bez účinných látek) se hned následující den užije první tableta z nového balení; a to i tehdy, když ještě neskončilo krvácení z hormonálního spádu. To znamená, že užívání z nového balení začíná vždy ve stejný den v týdnu a že krvácení probíhá také pravidelně ve stejné dny v týdnu každý měsíc. A jen jste si nebrala neaktivní tablety,ale dala si 4 dny pauzu měl by být cyklus pravidelný, dokončete tedy balení do konce a pokud by se krvácení vyskytovalo i v dalších cyklech byla by na místě úvaha o změně antikoncepce Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: