Antikoncepce + špinění

Dobrý den, stala nepříjemná věc, v pátek jsem si vzala 17. prášek antikoncepce a v sobotu ráno jsem šla na wc a objevilo se špinění (hnědé barvy, žádná červená krev nebyla). Druhý den ( neděle) odpoledne už špinění naprosto vymizelo. Antikoncepci Jangee beru 3 měsíc a to vždy ve stejnou dobu a žádné léky, kromě laktobacilů, jsem nebrala..Nikdy předtím se mi tohle nestalo. Na cytologii jsem byla v února a vyšla negativní. Myslíte si, že musím jít na gynekologii?? A na to hlavní na co bych se chtěla zeptat je to, jestli když takhle špiním, tak zda jsem chráněna proti otěhotnění? Děkuji moc

Odpověď odborníka:

Dobrý den, v takovém případě návštěva gynekologa není nutná. Pokud je užívání antikoncepce skutečně pravidelné, není třeba se obávat snížení antikoncepčního účinku.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: