Antikoncepce yaz

Dobrý den, ráda bych se poradila, již čtvrtý měsíc beru antikoncepci YAZ. Antikoncepci jsem po poradě nasadila z důvodu silné menstruace a padání vlasů. Přestože YAZ má zamezovat zadržování vody v těle, vždy týden před menstruací cítím velké zavodnění ve spodní části těla, po menstruaci se to opět upravilo. Bohužel tento měsíc (mám těsně před menstruací) se zavodnění oproti předcházejícím měsícům ještě zhoršilo a přidala se nepříjemná bolest žil v jedné noze. V podstatě se modlím, aby již přišla menstruace, jinak mi antikoncepce problémy nedělala, zlepšila se jak menstruace, tak vlasy. Jsem teď na vážkách, co dále dělat. Myslíte, že je šance, že se to zavodňování ještě upraví (je to již 4 měsíc)? Zkoušela jsem i omezit sůl, pít bylinkové čaje, sportovat atd, bohužel cítím, že to asi je hormonální. Co radíte? Moc děkuji. Mrzí mne to, protože jinak jsem byla s YAZEM moc spokojená. Myslíte, že pro mne existuje nějaká vhodná antikoncepce - když i u této nízkohormonální trpím problémy se zavodňováním?

Odpověď odborníka:

Rozhodně se poraďte se svým gynekologem o změně preparátu a nechte si internistou vyšetřřit žilní systém. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: